Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Nepál“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Nepál.

Národní park Chitwan – tváří v tvář nosorožcům

Národní park Chitwan – tváří v tvář nosorožcům

Pokud chcete zažít skutečné dobrodružství, kochat se nádhernou nedotčenou přírodou a být doslova nadosah divokým zvířatům, navštivte Národní park Chitwan v Nepálu. Rozkládá se na úpatí Himálaje a je nejstarší chráněnou oblastí v zemi. Mezi jeho hlavní lákadla patří rozmanitá flóra a fauna – pozorovat zde můžete tygry, nosorožce a jezdit na slonech.

celý článek

 

Jak si užít Nepál aneb 5 nepálských zastavení na motocyklu

Jak si užít Nepál aneb 5 nepálských zastavení na motocyklu

Nepál proslul zejména himálajskými osmitisícovkami, turistům však nabízí mnohem více – tropické nížiny zvané teraje, divoké pralesy a k tomu exotickou kulturu hinduismu, buddhismu či šamanismu. A co víc, Nepál lze poznat i ze sedla motocyklu.

celý článek

 

Lumbini – kde se zrodil buddhismus

Lumbini – kde se zrodil buddhismus

Na samotném jihu Nepálu, téměř na hranici s Indií, se rozkládá historicky údajně nejvýznamnější nepálské místo. Jde o Lumbini, kde se s největší pravděpodobností narodil princ Siddhárta Gautama, který byl později známý jako Buddha. Přestože jde o místo nesmírného historického a náboženského významu, na turisty zde téměř nenarazíte.

celý článek

 

Subtropický Nepál

Subtropický Nepál

Nepál, to jsou štíty horských velikánů, skály, sníh a led. Málokdo však ví, že Nepál má také jinou tvář - poměrně rozsáhlé nížiny, tvořící úplně odlišný svět: subtropickou džungli, močály, louky, zeleň plnou zvěře.

celý článek

 

Nepál - pohodový zájezd pro každého

Nepál - pohodový zájezd pro každého

Nádherná země pod Himalájem. Místo, kde se lidé a země dotýkají nebes. Říká se, že Nepál nezměníte, Nepál změní vás. Na zájezdu CK Karavela poznáte starobylé Káthmándú, centrum šerpského národa Namche Bazaru a vystoupíte na Everest view, ze kterého uvidíte nejvyšší horu světa.

celý článek

 

Královský park Bardia

Královský park Bardia

V nepálském regionu Terai najdete velice zajímavý Národní park Royal Bardia. Až do roku 1950 tady byla víceméně divočina, chráněná jakožto královská lovecká rezervace. V 50. letech 20. století však začal program na vymýcení malárie, sužující zdejší obyvatele.

celý článek

 

Shey Phoksundo NP - magie v nepřístupných horách

Shey Phoksundo NP - magie v nepřístupných horách

V Nepálu se nachází několik národních parků, zahrnujících rozličné typy krajiny a pokrývajících různě velká území. Tím vůbec největším je s rozlohou 3 555 čtverečních kilometrů Shey Phoksundo National Park. Větší část parku patří pod oblast Dolpa, zbytek (810 km2) se pak rozkládá v distriktu Mugu.

celý článek

 

Nepál

Nepál

Nepálské království leží v jižní Asii ve středních Himalájích. Na severu se nachází nejvyšší hora světa, Mount Everest (8 848 m n. m.). Podnebí je tu sice teplé subtropické s monzunovými dešti, v horách však drsné až mrazivé.

celý článek

 

Káthmándú - metropole Nepálu

Káthmándú - metropole Nepálu

Pro většinu návštěvníků Nepálu je vstupní branou do této země její hlavní město, Káthmándú. Nepálská metropole má oficiálně zhruba 700 tisíc obyvatel, i když ve skutečnosti jich tu žije více. Leží ve stejnojmenném údolí, kde krom ní najdete ještě města Patan a Bhaktapur.

celý článek

 

Bhaktapur - nepálské město kultury

Bhaktapur - nepálské město kultury

Po světě cestuje mnoho turistů, kteří se podívají do hlavního města určité země a tím to pro ně končí. Mají „zářez na pažbě“, že už v daném státě byli. Další kromě toho zamíří k vybraným „highlights“, nejvýznamnějším turistickým cílům. U nás k nim patří třeba Český Krumlov, v Nepálu mají místo něj Bhaktapur.

celý článek

 

Nepálem na Enfieldu

Nepálem na Enfieldu

Tak už je to tady. Setkávám se se svými novými kamarády na letišti v Dillí, abychom spolu podnikli motorkářskou průzkumnou výpravu po krásách Nepálu. Před pár lety jsme takto vyjížděli za kulturou severní Indie a přejížděli nejvyšší sedla světa (až 5 600 m). Tato cesta mne tak uchvátila, že jsem hledal její další pokračování ...

celý článek

 
 
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko